REISSWOLF staff is very competent, always friendly and accurate.

Erika Janott,
KSV-Financial Accounting

Sıkça Sorulanlar

Arşiv Yönetimi

S: Firmanıza teslim ettiğim fiziki arşiv içerisinden istediğim belgeye nasıl ulaşabilirim?
C: Web sitemiz (www. reisswolf.com.tr) üzerinden, size özel belirlenen internet kullanıcı adı ve şifrenizle Reisswolf Online Veri Yönetim Sistemine (ROVYS) girerek tesisimizde bulunan tüm evrakınızı takip edebilirsiniz. İhtiyacınız olan kutu/klasör/dosyayı, sistemde anahtar kelimelerle arama yaparak bulabilir, sipariş talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Talep ettiğiniz evrakınızın orijinalini özel araçlarımızla fiziki olarak size ulaştırabiliriz. Eğer evrakınızın görüntüsü sizin için yeterliyse o zaman evrakınız istek üzerine tarama yöntemiyle dijitalleştirilir ve e-posta aracılığıyla size ulaştırılır.

S: Siparişini verdiğim kutu/klasör/dosya ne kadar zamanda elimde olur?
C: Fiziki normal teslimat istendiğinde evrakınız 24 saat içinde elinizde olur. Fiziki ekspres servis istendiğinde ise evrakınızı maksimum 3 saat içinde size ulaştırmayı taahhüt ediyoruz. Sevkiyat özel Reisswolf araçlarıyla gerçekleştirilir. Eğer kutunun içinden bir ya da birkaç belgeye ihtiyacınız varsa ve istek üzerine tarama talebinde bulunduysanız yarım saat içinde evrakınız taranıp size e-posta olarak gönderilir.

S: Arşiv merkezinizin güvenlik koşulları belgelerimizi korumaya yeterli mi?
C: Son teknolojiler kullanılarak geliştirdiğimiz Arşiv Yönetim Merkezimiz, uluslararası standartlara uygun olarak fiziki arşivleme ve manyetik medya saklama için özel olarak tasarlanmış bir binadır. NFPA Standardlarına uygun yangın algılama ve sprinkler söndürme tertibatları, haşere kontrol sistemi, depreme dayanıklı raflama sistemi, hırsız alarm sistemleri, hareket dedektörleri ve 24 saat kapalı devre kameralarıyla, verileriniz tesisimizde her zaman güvende olacaktır. Bize emanet edilmiş tüm kayıtlar, arşiv yönetim binamızın hem içerisinde hem dışında kontrol edilirler. Merkezimize yapılan erişimlerin tamamı kapı güvenliği tarafından denetlenir. Tüm personel, işe başlamadan önce güvenlik kontrolünden geçer, sistemlere girmek için güvenlik kartları istenir.

S: Su baskınına karşı önleminiz var mı?
C: Reisswolf, su baskınlarına karşı her türlü önlemi almıştır. Arşiv yönetim merkezimizin bina zemini yükseltilmiş, yerden yükseltilmiş raflama sistemi uygulanmıştır.

S: Firmanızda çalışan personelinizi nasıl seçiyorsunuz?
C: Tüm Reisswolf personeli, işe alım öncesinde detaylı bir özgeçmiş araştırması yapıldıktan sonra firmamızın bünyesine katılmışlardır. Ayrıca tüm personelimizle özel gizlilik anlaşmaları yapılmıştır.

S: Süresi dolan evrakın imha işlemlerini yapıyor musunuz?
C: Reisswolf şirketi olarak, kendi tesisimiz içerisinde imha işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede, evraklar güvenlik anlamında hiçbir şekilde tesisimizden çıkartılmadan, tüm hayat döngülerini tamamlamaktadırlar.

S: Kriz yönetim planınız var mı?
C: Olası her türlü kriz ve afet senaryoları düşünülerek hazırlanmış kriz yönetim paketimiz mevcuttur. Ayrıca bu plan dâhilinde çeşitli zamanlarda tatbikatlar yapılmaktadır.

Backup Kartuş Saklama

S: Günlük Backup alımlarının arşivlenmesi ve saklaması taleplerinde, her gün alınması hizmeti veriliyor mu?
C: Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre sevkiyat takvimlerini oluşturmaktayız. Her gün hizmet verdiğimiz müşterilerimizin yanısıra, ayda bir hizmet verdiğimiz müşterilerimiz de bulunmaktadır.

S: Backup kartuş dışında cd, harddisk, kaset saklama operasyonları da yapılıyor mu?
C: Müşteri talepleri doğrultusunda, her türlü veri saklanabilecek medyaları saklayabiliyoruz ve müşteri ihtiyaçlarına göre kuruma ulaştırabiliyoruz.

S: Medyalar nasıl arşivleniyor?
C: Tüm medyalar sistemimize girmeden önce, eğer üzerlerinde halihazırda bir barkod var ise, bu barkod ile kabul ediliyor. Eğer ürünler barkodsuzsa, o zaman özel barkod yapıştırılarak işleme devam ediliyor.

Ayrıca, Back up kartuşlar için özel saklama çantalarımız mevcuttur. Arzu edildiği takdirde, kartuşlar bu çantalarda saklanmakta ve istenirse bu çantalar kilitlenerek güvenlikleri arttırılmaktadır.

Evrak Dijitalleştirme

S: Dijitalleştirme işlemi nasıl yapılıyor?
C: Dijitalleştirme işlemi kendi bünyemizde ve/veya Müşteri lokasyonunda yapılabiliniyor. Müşterinin günlük iş akış ihtiyaçları değerlendirilerek, en sağlıklı karar verilmesi sağlanıyor.

Dijitalleştirme Reisswolf tesisinde yapılırsa, verilerin aktarımı Reisswolf serverlarında da saklanabiliniyor ve müşteriye uzaktan erişim yetkisi verilebiliyor ya da müşterinin altyapısına aktarılmak suretiyle kendi bünyelerinde ihtiyaca uygun yapı kurulabiliyor.