REISSWOLF staff is very competent, always friendly and accurate.

Erika Janott,
KSV-Financial Accounting

Sıkça Sorulanlar

Güvenli İmha

S: Neden bir gizli belge imha servisi gerekiyor?
C: Bilgi Koruma ile uyumlu olası dolandırıcılık ve diğer suçlara karşı işinizi ve müşterilerinizi korumak için, eski belgeleri imha gerekir.

S: Geri dönüşüm için kağıtlar zaten toplanıyor - neden REISSWOLF?
C: Atık kağıt geri dönüşüm için alındığında, en iyi fiyat elde edebilmek için kağıtlar sınıflandırılıyor ya da depolanıyor.

S: Neden REISSWOLF güvenli?
C: REISSWOLF sadece kilitli metal güvenlik konteynerlerini kullanır. Size ofisinizden alınana ve yüksek güvenlikli imha tesisinde imhasına kadar bilgi kontrolü sağlar. Parçalanarak imha edilen hurda kağıtların yasal düzenlemeler dahilinde lisanslı geri dönüşüm tesislerine ulaşmasını sağlıyoruz.

S: Bu kurumsal atıkları bir şekilde hazırlamak zorunda mıyım?
C: Hayır REISSWOLF ofisinizde sizin veya personelinizin doğrudan doldurabileceği güvenlik konteynerlerini temin eder.
Zımba veya Ataç ayırmaya gerek yoktur - hatta tam dolu bir klasör bile o şekilde imha edilebilir.

S: Belgelerimin güvenli imha edildiğine dair kanıt var mı?
C: Evet – Her imhadan sonra, konteynerlerin nereden, ne zaman toplandığını belirtilen ayrıntılı İmha sertifikası verilir.

S: Daha fazla geri dönüşüm fark eder mi?
C: 1 ton kağıt yaklaşık 14 ağaç kurtarır. Geri dönüşdürülen kağıt ham kağıt hamurundan üretilen kağıda oranla % 65 daha az enerji kullanımı,% 50 daha az su % 72 daha az hava kirliliği demektir.

S: Gizli Bilgi olarak neler sınıflandırılır?
C: Personel dosyaları, sosyal güvenlik kayıtları, Hesap ve vergi kayıtları, müşteri bilgileri, satış başvuruları, banka bilgileri, kredi kartı bilgileri ve kişisel sağlık bilgileri ve bu bilgileri içeren herhangi dokümanlar. Ticari hassas bilgiler içeren eski broşürler, satış planları veya şirket raporları.

S: Hizmetinizi nasıl ücretlendiriyorsunuz?
C: Hizmetimiz tek seferlik bir imha ya da ofise konteyner yerleştirilmek suretiyle düzenli imha şeklinde olabilir. Tek seferlik imhalarda toplanan materyal tesis girişinde tartılıp ton bazında fiyatlandırılır.Tabi müşteri isterse imha materyalini tesise kendi getirebilir, bu durumda nakliye ücreti alınmaz.
Düzenli imhalarda yerleştirilen konteynerlere aylık bir kira ve her boşaltma için bir hizmet bedeli hesaplanır.

S: Diğer atık formlarını da imha ediyor musunuz?
C: Kağıt dışında dijital medya (CD, DVD, Hard Disk, mikrofilm), Elektronik cihaz, plastik ya da tekstil ürünleri imhası yapabiliyoruz.