Living. Data.

simply. done.

Arşiv yönetimi hakkında sık sorulan soruları burada bulabilirsiniz.

Firmanıza teslim ettiğim fiziki arşiv içerisinden istediğim belgeye nasıl ulaşabilirim?

Web sitemiz üzerinden size özel belirlenen internet kullanıcı adı ve şifreniz ile online veri yönetim sistemimize (RWAS) girerek tesisimizde bulunan evraklarınızı takip edebilirsiniz. İhtiyacınız olan kutu,klasör veya dosyayı sistemde arama yaparak bulabilir, talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Talep ettiğiniz evrakın orjinalini özel araçlarımızla fiziki olarak size ulaştırabiliriz. Eğer görüntü sizin için yeterliyse o zaman evrakınız istek üzerine tarama yöntemiyle dijitalleştirilir ve size ulaştırılır.

 

 

Talep ettiğim kutu (klasör, belge) ne kadar zamanda elimde olur ?

Fiziki normal teslimat istendiğinde dokümanlarınız 24 saat içinde elinizde olur. Sevkiyat özel REISSWOLF araçlarıyla gerçekleştirilir. Eğer kutunun içinden bir ya da birkaç belgeye ihtiyacınız varsa ve istek üzerine tarama talebinde bulunduysanız belgeleriniz derhal taranıp size iletilir. 

Size emanet ettiğim arşivlerim ne kadar güvende ?

REISSWOLF'a teslim ettiğiniz arşiv ve diğer verilerinizin maksimum güvenliğini sağlamak adına firmamız, uluslararası yüksek güvenlik standartları esas alarak altyapı yatırımını gerçekleştirmiştir. Tüm kutu / klasör / dosyalarınız barkodlu sistemlerle takip edilmektedir. Böylelikle insan kaynaklı hataların önüne geçilmekte, bize teslim ettiğiniz şekliyle sistemimize veri girişleri yapılan ve tesisimizde muhafaza edilen belgelerinizle ilgili herhangi bir kayıp yaşanması engellenmektedir.

Arşiv merkezinizin güvenlik koşulları belgelerimizi korumaya yeterli mi ?

Son teknolojiler kullaranak geliştirdiğimiz tesisimiz, uluslararası standartlara uygun olarak fiziki arşivleme ve manyetik medya saklama için özel olarak tasarlanmıştır.Yangın güvenlik sistemleri NFPA Standardlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Yangın algılama ve raf arası sprinkler söndürme tertibatları, haşere kontrol sistemi, depreme dayanıklı raflama sistemi, hırsız alarm sistemleri ve 24 saat kapalı devre kamera sistemleri ile verileriniz tesisimizde her zaman güvende olacaktır. Bize emanet edilmiş tüm kayıtlar, hem içeriden hem uzaktan kontrol edilirler. Tesisimize yapılan erişimlerin tamamı kapı güvenliği tarafından denetlenir.

Su baskınına karşı önleminiz var mı ?

REISSWOLF, su baskınlarına karşı her türlü önlemi almıştır. Arşiv yönetim merkezimizin bina zemini yükseltilmiştir, yerden yükseltilmiş raflama sistemi uygulanmıştır.

Süresi dolan evrağın imha işlemlerini yapıyor musunuz ?

REISSWOLF olarak, kendi tesisimiz içinde imha işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede, evraklarınız tüm hayat döngülerini tesisimizden çıkartılmadan güvenli bir şekilde tamamlamaktadır.

Kriz yönetim planınız var mı ?

Olası her türlü kriz ve afet senaryoları düşünülerek hazırlanmış kriz yönetim paketimiz mevcuttur. Ayrıca bu plan dahilinde çeşitli zamanlarda tatbikatlar yapılmaktadır.

Günlük Backup alımlarının arşivlenmesi ve saklaması taleplerinde, her gün alınması hizmeti veriliyor mu?

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre sevkiyat takvimlerini oluşturmaktayız. Her gün hizmet verdiğimiz müşterilerimizin yanısıra, ayda bir hizmet verdiğimiz müşterilerimiz de bulunmaktadır.

Backup kartuş dışında cd, harddisk, kaset saklama operasyonları da yapılıyor mu?

Müşteri talepleri doğrultusunda, her türlü veri saklanabilecek medyaları saklayabiliyoruz ve müşteri ihtiyaçlarına göre kuruma ulaştırabiliyoruz.

 

 

Medyalar nasıl arşivleniyor ?

Tüm medyalar sistemimize girmeden önce, eğer üzerlerinde halihazırda bir barkod var ise, bu barkod ile kabul ediliyor. Eğer ürünler barkodsuzsa, o zaman özel barkod yapıştırılarak işleme devam ediliyor.

Ayrıca, Back up kartuşlar için özel saklama çantalarımız mevcuttur. Arzu edildiği taktirde, kartuşlar bu çantalarda saklanmakta ve istenirse bu çantalar kilitlenerek güvenlikleri arttırılmaktadır.

Dijitalleştirme işlemi nasıl yapılıyor ?

Dijitalleştirme işlemi kendi tesisimizde ve/veya müşteri lokasyonunda yapılabiliniyor. Müşterinin günlük iş akış ihtiyaçları değerlendirilerek, en sağlıklı karar verilmesi sağlanıyor.

Dijitalleştirme REISSWOLF tesisinde yapılırsa, verilerin aktarımı REISSWOLF serverlarında da saklanabiliyor ve müşteriye uzaktan erişim yetkisi verilebiliyor ya da müşterinin altyapısına aktarılmak suretiyle kendi bünyelerinde ihtiyaca uygun yapı kurulabiliyor.