Living. Data.

Sizden Sıkça Gelen Sorulara Sizin İçin Cevaplar Derledik.

Sunduğunuz Hizmetler yasalar ile uyumlu mudur ?

Sunduğumuz hizmetler, ilgili yasalar ve 6698 sayılı KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU süreçlerine %100 uyumludur.

Backup sevkiyatlarını ne sıklıkla gerçekleştiriyorsunuz ?

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre sevkiyat takvimlerini oluşturmaktayız. Haftada bir hizmet verdiğimiz müşterilerimizin yanı sıra, günlük, aylık gibi farklı ya da talebe bağlı olarak hizmet verdiğimiz müşterilerimiz de bulunmaktadır.

Medyalar nasıl arşivleniyor ?

Tüm medyalar sistemimize girmeden önce, eğer üzerlerinde halihazırda bir barkod var ise, bu barkod ile kabul ediliyor. Eğer medyalar barkodsuzsa, özel barkod yapıştırılıp kayda alındıktan sonra kabul işlemi yapılır.Ayrıca, Back up kartuşlar için özel saklama çantalarımız mevcuttur. Arzu edildiği taktirde, kartuşlar bu çantalarda  kilitli ya da mühürlü olarak saklanabilir.

Süresi dolan evrakın imha işlemlerini yapıyor musunuz ?

Ana iş kollarımızdan biri olan "Güvenli İmha Hizmeti" ile imha işlemlerini kendi bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede, evraklarınız tüm hayat döngülerini tesisimizden çıkartılmadan güvenli bir şekilde tamamlamaktadır. İmha işlemleri, farklı materyaller için (kağıt, usb, harddisk vb.) belirlenmiş uluslararası standartlarda gerçekleşmektedir.

Tesisinizin güvenlik koşulları belgelerimizi korumaya yeterli mi ?

Son teknolojiler kullaranak geliştirdiğimiz tesisimiz, uluslararası standartlara uygun olarak fiziki arşivleme ve manyetik medya saklama için özel olarak tasarlanmıştır.Yangın güvenlik sistemleri NFPA Standardlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Yangın algılama ve raf arası sprinkler söndürme tertibatları, haşere kontrol sistemi, depreme dayanıklı raf sistemi, hırsız alarm sistemleri ve 24 saat kapalı devre kamera sistemleri ile verileriniz tesisimizde her zaman güvende olacaktır. 

Size emanet ettiğim arşivlerim ne kadar güvende ?

REISSWOLF'a teslim ettiğiniz arşiv ve diğer verilerinizin maksimum güvenliğini sağlamak adına firmamız, uluslararası yüksek güvenlik standartları esas alarak altyapı yatırımını gerçekleştirmiştir. Tüm kutu / klasör / dosyalarınız barkodlu sistemlerle takip edilmektedir. Böylelikle insan kaynaklı hataların önüne geçilmekte, bize teslim ettiğiniz şekliyle sistemimize veri girişleri yapılan ve tesisimizde muhafaza edilen belgelerinizle ilgili herhangi bir kayıp yaşanması engellenmektedir.

Talep ettiğim kutu (klasör, belge) ne kadar zamanda elimde olur ?

Fiziki normal teslimat istendiğinde dokümanlarınız 24 saat içinde elinizde olur. Sevkiyat özel REISSWOLF araçlarıyla gerçekleştirilir. Eğer kutunun içinden bir ya da birkaç belgeye ihtiyacınız varsa ve istek üzerine tarama talebinde bulunduysanız belgeleriniz derhal taranıp size iletilir. 

Firmanıza teslim ettiğim fiziki arşiv içerisinden istediğim belgeye nasıl ulaşabilirim?

Size özel oluşturulan kullanıcı adı ve şifreniz ile Fiziki Arşiv Yönetim Sistemi'ne (RWAS) girerek yetkiniz ölçüsünde fiziki arşivlerinizi takip edebilirsiniz. İhtiyacınız olan kutu, klasör veya dosyayı sistemde arama yaparak bulabilir, talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Talep ettiğiniz evrakın orijinalini özel araçlarımızla fiziki olarak size ulaştırabiliriz. Eğer görüntü sizin için yeterliyse o zaman evrakınız istek üzerine tarama yöntemiyle dijitalleştirilir ve yine sistem üzerinden size iletilir.